«Антибандерівський» закон: Польщі висунули серйозний ультиматум

0
228

Скандальний польський закон про Інститут національної пам’яті може підірвати стосунки між Польщею та США

Повідомляє politeka.net

В адміністрації США Варшаві дали зрозуміти, що через конфлікт між Польщею та Ізраїлем там можуть не розраховувати на зустрічі з президентом Дональдом Трампом або з віце-президентом Майклом Пенсом до вирішення кризи.

Польські ЗМІ відзначають, що «США висунули ультиматум», а зустрічі на найвищому рівні були «заморожені» до вирішення польсько-ізраїльської суперечки.

Причиною таких заяв стало і те, що з травня Польща місяць буде головувати у Раді Безпеки ООН. З цієї нагоди президент Анджей Дуда відвідає Нью-Йорк і Чикаго. Відвідати США має і прем’єр-міністр Матеуш Моравецький.

Користуючись нагодою, польська сторона намагалася організувати зустрічі з Дональдом Трампом або Майком Пенсом. Проте з початку кризи у польсько-ізраїльських відносинах з Білого дому надійшов стриманий сигнал. «У делікатний спосіб американці натякнули нам, що з організацією зустрічей з найвищими представниками влади США виникне проблема», – повідомило джерело.

Також відзначається, що поляки вже намагалися організувати зустрічі Дуди та Пенса, коли ті одночасно перебували на Олімпійських Іграх у Південній Кореї.

Нагадаємо, у Польщі з 1 березня вступив в силу закон про Інститут національної пам’яті, відомий в Україні як «антибандерівський». Так, згідно з документом, за заперечення злочинів українських націоналістів і звинувачення поляків в причетності до Голокосту передбачено кримінальну відповідальність.

Оскільки два тижні тому закон був офіційно опублікований, то тепер він, відповідно до польського законодавства, автоматично набирає чинності.

Незважаючи на те, що спікер польського Сенату заявляв, що закон не вступить в силу до з’ясування спірних моментів Конституційним судом, Міністерство юстиції Польщі спростувало його заяву.

Нагадаємо, що в новому законі передбачаються покарання за висловлювання ідей про причетність польського народу чи держави до злочинів нацистської Німеччини, а також про їх співучасті в цих злочинах чи інших злочинах проти світу і людства. Також заборонено заперечувати злочини українських націоналістів. За все це передбачено до трьох років в’язниці.

Цей закон вже викликав протести міжнародного співтовариства. Крім України, проти «антибандерівського» закону висловилися також США і Ізраїль.

Джерело: Dziennik Gazeta Prawna