Клімкін: Активи “Газпрому” в Європі всім давно відомі

0
164

Російському “Газпрому” не вдасться уникнути виконання своїх зобов’язань за контрактом і рішеннями стокгольмського арбітражу, бо його активи в Європі всім давно відомі.

Про це повідомив міністр закордонних справ Павло Клімкін у Twitter.  Повідомляє pravda.com.ua

Газпром опустився до рівня «наперсточників». Не виконує рішення Стокгольмського арбітражу, а тепер ще й знижує тиск в трубі, будучи нездатним виконувати свої зобов’язання. Але ми їх дістанемо. Їхні активи в Європі всім давно відомі.

— Pavlo Klimkin (@PavloKlimkin) March 1, 2018

“Газпром опустився до рівня “наперсточників”. Не виконує рішення Стокгольмського арбітражу, а тепер ще й знижує тиск в трубі, будучи нездатним виконувати свої зобов’язання. Але ми їх дістанемо. Їхні активи в Європі всім давно відомі”, – написав він.

Як відомо, “Газпром” 2 роки і 3 місяці не поставляв Україні газ до винесення рішення Стокгольмським судом.

Поставки газу, згідно з контрактом, термін дії якого закінчується в кінці 2019 року, повинні були відновитися після рішення Стокгольмського арбітражу.

За цим контрактом “Нафтогаз” зобов’язаний викуповувати у “Газпрому” від 4 до 5 млрд кубів газу щорічно.

У зв’язку з цим “Нафтогаз” і здійснив передоплату.

28 лютого  стало відомо, що Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги “Нафтогазу” щодо компенсації за недопоставлені “Газпромом” обсяги газу для транзиту.

За рішенням Стокгольмського арбітражу, “Нафтогаз” домігся компенсації у сумі 4,63 млрд доларів за недопоставку “Газпромом” погоджених обсягів газу для транзиту.

За результатами двох арбітражних проваджень у Стокгольмі “Газпром” має сплатити 2,56 млрд доларів на користь “Нафтогазу”.

28 лютого НАК “Нафтогаз України” повідомив, що протягом останніх днів фахівці ПАТ “Укртрансгаз” фіксують суттєве падіння тиску у російській газотранспортній системі на газовимірювальній станції Суджа, головному пункті входу до української ГТС з боку Росії.

Пізніше “Газпром” заявив, вирішив не постачати газ НАК “Нафтогаз України” з 1 березня і повернув отриману передоплату.