Кордон закривається: ЄС жорстко покарає Україну!!!

0
341

Європейський Союз вирішив зупинити роботу над проектом модернізації прикордонних контрольно-пропускних пунктів з Україною

Про це пише агентство Reuters, посилаючись на свої джерела в ЕС.

Проект з модернізації шести українських КПП на східному кордоні Євросоюзу заснували в 2014 році. Його головною метою була інтеграція української економіки з сусідніми країнами, що входять в ЄС, – Польщею, Угорщиною, Словаччиною та Румунією. Для цього планувалося побудувати або модернізувати контрольні пункти на кордонах із зазначеними країнами.

Очікувалося також, що модернізація скоротить час перетину кордону і вдосконалить митні процедури.

До кінця минулого року не вдалося завершити жоден з шести проектів, незважаючи на те, що ЄС виділив на їх реалізацію 29,2 млн євро. Агентство повідомляє, що проект закрили внаслідок низки затримок, помилок і перевитрат коштів за участю місцевих чиновників і підрядників.

Представник ЄС в коментарі Reuters зазначив, що Україна не змогла вчасно завершити роботу над проектами.

“Після нашої оцінки ми прийшли до висновку, що проекти не можуть бути завершені вчасно. Шість проектів зараз готуються до закриття, а невикористані гроші повернуться”, – заявив він.

Інший співрозмовник агентства, відомий європейський дипломат, зазначив, що в Україні існує певна втома.

“Люди розгнівані через відсутність реформ, особливо в боротьбі з корупцією“, – підкреслив він, при цьому запевнивши, що Євросоюз продовжить надавати підтримку Україні.

За словами колишнього глави Державної фіскальної служби Романа Насірова, проекти контрольних пунктів складно реалізувати через те, що в Україні іноді неможливо забезпечити необхідне співфінансування.

За даними агентства, найбільший контракт на два КПП дістався компанії “Енергомонтажвентиляція”, яка займається установкою вентиляційних агрегатів і ніколи не отримувала державні тендери на будівництво. Компанія торік подала до суду на ДФС за несплату коштів, проте програла його. В ДФС пояснили, що не заплатили, оскільки фірма не надала документи, що підтверджують завершення роботи.

Нагадаємо, голова Верховної Ради Андрій Парубій під час зустрічі з експертами МВФ анонсував прийняття багатостраждального закону про Антикорупційний суд до травня 2017 року.

Джерело