Москва йде по головах: У Німеччині заявили про серйозну загрозу ЄС з боку Росії

0
186

Семеро депутатів німецького Бундестагу та Європарламенту, які представляють партії Християнсько-демократичний союз (ХДС), Християнсько-соціальний союз (ХСС), партію Зелених і Вільну демократичну партію (ВДП), виступили проти будівництва газопроводу “Північний потік-2”. Про це повідомляє Deutsche Welle, передають Патріоти України.

У спільній статті, опублікованій 19 лютого, на сайті видання Frankfurter Allgemeine Zeitung, парламентарії заявили, що співпраця з Росією не повинна означати, що “німці і росіяни домовляються про щось через голови наших партнерів по ЄС”.

Депутати зазначили, що політика ЄС в галузі енергетики і солідарність з партнерами говорять проти будівництва другої черги газопроводу з Росії до Німеччини в обхід України. Реалізація цього проекту, наголошується у статті, призведе до “розколу ЄС і втрати довіри”.

Парламентарії нагадали, що будівництво “Північного потоку-2” викликає активний опір у країнах Балтії, Швеції, Данії, Польщі, Словаччини та України, що “неважко зрозуміти” з огляду на енергетичну безпеку. Вони також закликали, щоб новий уряд Німеччини заявив про свою позицію з цього питання.

Серед авторів статті значаться, зокрема, депутати Європарламенту: член ХДС Ельмар Брок, член ХСС Манфред Вебер, член партії Зелених Райнхард Бютікофер і Надя Гірш з ВДП, а також депутати Бундестагу: член ХДС, голова комітету у закордонних справах Норберт Реттген, вільний демократ Міхаель Лінк і представник “зелених” Олівер Крішер.

Як відомо, компанія Nord Stream 2, засновником і єдиним акціонером якої є “Газпром” має намір почати будівництво газопроводу в 2018 році і завершити його до кінця 2019 року. Протяжність трубопроводу з пропускною спроможністю 55 млрд кубометрів газу на рік повинна становить 1220 кілометрів, він з’єднає російську Усть-Лугу та німецький Грайфсвальд.