На Заході дізналися деталі довгоочікуваного рішення Дональда Трампа щодо України

0
290

Видання Thе Wаshіngtоn Роst, відоме критикою адміністрації президента США Дональда Трампа, похвалило главу Білого дому за рішення про надання Україні оборонної зброї.

«Рішення президента Трампа надати збройним силам України протитанкові ракети «Джавелін» і узгодити продаж снайперських гвинтівок — не зупинить російський наступ, якщо воно матиме місце, але воно може змусити Путіна взяти паузу», — йдеться у матеріалі. Пише Обозреватель

З боку Трампа цей крок — це гідне застосування принципу «мир через силу» президента Рональда Рейгана, яким він, за власним визнанням, захоплюється, випливає з матеріалу.

«Якщо в світі завжди буде мир і поліпшення російсько-американських відносин — перш за все, Путін повинен усвідомити, що його агрeсія, або в Україні, або в кіберпросторі, отримає відсіч і спричинить за собою відчутних збитків для нього», — міркує автор.

При цьому кількість американської зброї, яку отримає Україна, є скромною. Втім, ці озброєння допоможуть заповнити ключові слабкості в захисті країни, говориться у статті.

«На східних фронтах українським військовим щодня загрожують ворожі снайпери. Тепер вони зможуть використовувати снайперські системи M107A1, які США їм продають, щоб зрівняти шанси з противником. Аналогічно, «Джавелін» можуть знищувати російські танки в разі нового наступу — і змусити Кремль зважити потенційні нові втрати російських солдатів», — додав автор.