Настусин день: що потрібно знати про сни в ніч на 4 січня

0
532

4 січня віруючі відзначають День пам’яті святої Анастасії. Настусин день має свої особливі прикмети і звичаї

Великомучениця народилася в Римі, в 3-му столітті, за часів гонінь на християн. Вихованням дівчинки займався святий Хрисогон в християнській традиції. Однак батько, проти її волі, видав Анастасію заміж за язичника. Проте, завдяки хитрощам, і в шлюбі Анастасії вдалося зберегти незайманість і не порушити свою обітницю.

святая анастасия, настасьин день

4 січня – Настусин день, або День пам’яті святої Анастасії

Свята таємно відвідувала в’язниці, де утримували в’язнів-християн, приносила їм їжу, лікувала, втішала словом.

За це і назвали святу Узорішительниця. Вона не могла звільнити в’язнів з тюрми, але допомагала їм звільнитися від уз страху, безвір’я і відчаю.

Зрештою, Анастасію викрили і схопили за наказом імператора Діоклетіана. Тричі її піддавали тортурам, але кожен раз їй дивом вдавалося врятуватися і уникнути смерті. За переказами, навіть після спалення на багатті тіло святої залишилося неушкодженим.

У слов’ян свята Анастасія стала покровителькою вагітних. Адже слово «узи» асоціюється з вагітністю, про пологи говорять як про «звільнення», і мати, і дитина звільняються. Святої Анастасії стали молитися про «звільнення від уз», тобто про вдалу вагітність і пологи. За ступенем шанування в якості жіночої покровительки свята Анастасія займає рівне місце з Параскевою П’ятницею.