Не тільки два дивізіони С-400: якою смертельною зброєю Путін вже напхав Крим

0
269

Довідка про головну зброю, яку російські військові спрямують на “повітряну загрозу з боку України”

Сьогодні, 13 січня, стало відомо, що у Криму з’явилося два дивізіона ЗРК С-400 для “захисту від повітряних загроз з боку України”. Відомо, що Росія збирається збудувати ще й третій дивізіон.

Politeka вирішила з’ясувати, яким саме озброєнням оснащені російські дивізіони.

Основна зброя російських військових у Криму – зенітно-ракетна система дальньої дії С-400 “Тріумф” . Вона призначена для ураження літаків стратегічної і тактичної авіації, балістичних ракет, гіперзвукових цілей та інших засобів повітряного нападу в умовах радіоелектронного та інших видів протидії. Вона здатна вражати аеродинамічні цілі на дальності до 400 км, а також балістичні цілі – на дальності до 60 км.

Варто зазначити, що С-400 “Тріумф” відноситься до класу комплексів протиповітряної оборони (ПВО) великої та середньої дальності. Вона здатна знищувати широкий спектр як динамічних цілей (літаки, безпілотники тощо), так і балістичних (ракета Boeing AGM-69 SRAM). Окрім цього, “Тріумф” може також знищувати крилаті ракети, що рухаються зі швидкістю до 4,8 км/с (BGM-109 Tomahawk).

Дивізіон «Тріумфу» складається з 12 транспортно-пускових установок, пункту бойового управління, радіолокаційного комплексу, багатофункціональної радіолокаційної системи, радіолокаційної станції і пересувної вишки для антенного поста, яка відноситься до радіолокаційному комплексу.

Зазначимо, що кожна ЗРС  “Тріумф” забезпечує одночасний обстріл до 80 цілей.

ЗРК С-400 Тріумф

Джерело: Politeka