Не вгодив: Путін заївся з РПЦ через Україну

0
449

Після того, як Путін розв’язав війну на Донбасі, між російським президентом і головою РПЦ Кирилом намітились розбіжності, які з часом лише зростали.

Про це пише дослідник Московського центру Carnegie Андрій Перцев.

“Давно відомо, що стосунки президента та патріарха стали напруженими після початку української кризи та конфлікту на Донбасі”, – зазначає дослідник.

РПЦ попри всі сподівання Путіна, постійно триматиметься осторонь від питання війни на Донбасі. Однак релігійні представники на чолі з патріархом РПЦ Кирилом воліють мати гарні стосунки з українською владою. І причина зовсім не в тому, що російські попи виступають проти війни. Все набагато банальніше – церковні отці РПЦ просто бояться втратити своє майно на території України,

“Для Путіна, підтримка Церкви, яка могла критикувати владу в Україні була б значним пропагандистським інструментом і мала підтримати російську державу. Для патріарха ж та РПЦ були важливими гарні стосунки з українською владою – на території України працює Українська православна церква Московського патріархату”, – пише дослідник.

Однак Путін хоче бачити з боку Російської православної церкви підтримку своїм злочинам.  Виступаючи на Архієрейському соборі Російської православної церкви в грудні, Путін наголошував на ролі Церкви як охоронця “стабільності та єдності” держави.

Водночас, патріарх Кирило не готовий поступитись матеріальними інтересами. Тому він всіляко намагається розкритикувати вплив держави на церкву.

Так, у відповідь на виступ Путіна, російський патріарх заявив: “Через втручання держави не існувало прямого діалогу Церкви з суспільством”. Як приклад Кирило навів ситуацію в дореволюційній Росії.

Дослідник зазначає, сьогодні в Росії ходять чутки що “в Кремлі мріють замінити норовливого патріарха на людину з більш державницькими поглядами. Наприклад, єпископа Тихона (Шевкунова), якого багато хто вважає духівником Путіна”.

Аналітик очікує подальшого загострення суперечностей між президентом Росії та РПЦ. “Програмна промова президента перед архієреями напередодні президентської компанії тільки загострить протиріччя… Промова президента свідчить, що в Кремлі бачать ситуацію в суспільстві загалом і в РПЦ зокрема, в спотвореному світлі”, – зазначається в статті дослідника Московського центру Carnegie Андрія Перцева.

Источник: znaj.ua