“Прийшов Гройсман, звідки не чекали”: Чим небезпечний прем’єр-міністр для Порошенка

0
332

Активність Володимира Гройсмана, схоже, все більше діє на нерви Банковій. Політологи кажуть: в квітні-травні можлива відставка прем’єра, що переведе його в список «опозиціонерів». Це може бути як стратегія, продумана групами впливу всередині НФ, так і ситуативний тиск самого Гройсмана, передає Корупція.Інфо з посиланням на “Вести”.

Траблмейкер з Грушевського

Прем’єр став подразником для Банкової ще восени, приїхавши на з’їзд «фронтовиків». Зараз приводів маса. Від потішних (на кшталт шкарпеток, подарованих «цінителю» цього аксесуара, канадському прем’єрові Джастіну Трюдо) до цілком серйозних – повторення прем’єром тези Арсенія Яценюка про необхідність конституційної реформи (ослаблення інституту президента, посилення парламенту і Кабміну) і зміни системи виборів (АП вигідна нинішня, змішана, модель).

«Він фотографується з екс-президентами, піку звільняє людину президента в «Укроборонпрому» Романа Романіва і піднімає тему доплат військовим пенсіонерам, з якою хотів виступити сам президент, – сказав« Вістям »співрозмовник в БПП. – Цей стиль йому диктує Яценюк, і, схоже, що Гройсман буде зіркою його нового політпроекту».

За одними даними, в «грі» беруть участь два гравці (Гройсман і Яценюк), за іншими – три (плюс Андрій Парубій). «Критичний момент – квітень, коли постане питання про звіт Кабміну за підсумком дворічного терміну. За цим може послідувати питання про винесення недовіри і відправка Гройсмана у відставку, – каже політолог Кость Бондаренко. – Якщо це так, зрозуміло, навіщо «Народний фронт» розпускає інформацію про дострокові парламентські вибори, нібито призначених на 10 серпня – якщо не створити новий уряд, то в червні можуть оголосити дострокові вибори ».

Для розрізненої опозиції це нічим хорошим не закінчиться. «Якщо Гройсмана дотиснуть, він виступить з тезою:« Не піду на поводу у МВФ і АП, тарифи не підвищу! »- і приміряє на себе опозиційну роль, – прогнозує політолог Сергій Биков. – Що до дострокових – цей сценарій в АП бережуть про запас на випадок просідання рейтингів і неможливості їх підвищити ».

“Сам не попливе”

За словами джерела, залишки НФ намір створювати / розвивати перед виборами новий політпроект (а у Гройсмана, нагадаємо, є своя партія «Вінницька європейська стратегія»). Контртезис: в самостійність Гройсмана поки вірять не всі. «У нього немає ні своїх фінансів, ні спонсорів, які дали б йому серйозні гроші, плюс він прекрасно розуміє, що його «весна реформ» (пакет з 35 законопроектів, запропонованих Кабміном. – Авт.) Дозволить« злити »прем’єра швидше, ніж попередника», – вважає політолог Олександра Решмеділова.

На її думку, поки при владі йде переоцінка цінностей – визначаються ключові посили, з якими на вибори піде президент – його не ризикнуть контратакувати відкрито. «Але факт сварки зафіксовано. І що б зараз не запропонували Гройсману (а це, наприклад, пост прем’єра), він упевнений, що після виборів не буде йому посади – ось і буде ламати копію далі», – вважає наш співрозмовник в БПП. Дилему Гройсмана розвинув політолог Володимир Фесенко.

На його думку, відставки не буде: мова йде лише про точкову напругу. «У президента мислять раціонально і розуміють, що, відправивши Гройсмана у відставку, вони посприяють його участі у виборах, адже тоді йому буде нічого втрачати, – вважає політолог Володимир Фесенко. – Але і сам Гройсман розуміє, що, якщо піде на вибори одночасно з Порошенком, – лише посприяє приходу до влади Юлії Тимошенко».